Veselīga dzīvesveida piezīmes VOL.5

#dzivotvesekigak-4

Šajā izdevumā lasi par:

  • Mana dienasgrāmata – ES TO VARU!
  • Ilvija stāsta par gaļas lietošanu uzturā
  • Mēneša recepte – pirkstiņsalāti ar vistas fileju
  • Mēneša atradums – ikdienas aktivitāšu mērītājs FitBit Charge 2
  • Mēneša supervingrinājums – vingro ārā! VIDEO

Izlasi, kā man gājis iepriekšējos mēnešos šeit: VOL.1, VOL.2, VOL.3, VOL.4

Copy of Copy of Copy of Veselīga uztura padoms

Neticās, ka kopš mana izaicinājuma sākuma pagājuši jau pieci mēneši! Šajā laikā esmu tik daudz apguvusi un iemācījusies. Man ir mainījies priekšstats par daudzām lietām un visvairāk jau tieši par mani pašu. Es laikam līdz galam nekad neticēju, ka man kādreiz varētu iepatikties treniņi, ka pēc tiem jutīšos nevis pārgurusi, bet spēka pilna. Es nekad nebūtu ticējusi, ka spēju būt gana apņēmīga, lai turētos pie sava nospraustā mērķa, kas saistīts ar sava ķermeņa formu uzlabošanu, jo iepriekš visi mani mēģinājumi pēc dažām nedēļām ir cietuši fiasko. Bet re, te nu es esmu. Rit piektais mēnesis un es joprojām apmeklēju treniņus (ja vien veselība ļauj, kas man pagājušā mēnesī ir nedaudz pievīlusi) un esmu mainījusi savus ēšanas paradumus, iekļaujot ēdienkartē vairāk dārzeņu un samazinot ogļhidrātu, īpaši balto miltu, patēriņu.

20180506_1245281493026189.jpg
Pēdējo reizi mērījos pirms trīs mēnešiem, tāpēc izlēmu, ka intereses pēc vēlos pārbaudīt vai ir kāds progress arī centimetru jomā, jo tīri vizuāli esmu pamanījusi, ka manas kājas un rokas ir kļuvušas tievākas un arī cietākas 🙂 Un mērlente man nelika vilties. Kopš izaicinājuma sākuma, mans rokas apkārtmērs ir sarucis par 4 cm, krūšu apkārtmērs par 5 cm, vidukļa apkārtmērs par 7 cm, gurnu apkārtmērs par 6 cm, un augšstilba apkārtmērs par 5 cm. Kopā šajā laikā esmu zaudējusi 2 kg, kas manuprāt ir tīri labs rezultāts, ņemot vērā, ka biju savā it kā pēc tabulām ideālajā svarā jau iepriekš, bet redzu, ka man ir parādījusies arī muskuļu masa, ar kuru iepriekš lepoties nevarēju!
Vēl viena labā ziņa! Man der drēbes, kuras vilku pirms abām grūtniecībām un pat tās, kuras biju nopirkusi nedaudz par mazu. Kleitas, kuras iepriekš vienkārši stāvēja skapī, tagad iegūs jaunu dzīvību un par to ir patiess prieks!
Ar šo visu es vēlos iedrošināt Tevi, ja vēl domā, ka it kā vajadzētu kaut ko mainīt, savest sevi kārtībā un izskatīties mazliet labāk! Tas ir izdarāms! Viss, kas ir nepieciešams – cilvēks, kas spēj motivēt pārkāpt sev pāri un iedvesmot ar savu piemēru! Un arī nedaudz paša apņēmība un vēlme to patiesi izdarīt! Jāsāk jau ir ar sevi! Ceru, ka arī Tev izdosies!

Veselīga uztura padoms

KĀ TUR ĪSTI IR AR TO GAĻU?

Šķiet, mūsdienās arvien vairāk sastopamies ar informāciju par veģetārismu, vegānismu vai par gaļas daudzuma ierobežošanu ēdienkartē. Daži saka, ka gaļa mums nepavisam nav nepieciešama, citi uzsver, ka cilvēks tomēr ir gaļēdājs un gaļa ir būtiski nepieciešama veselīgam un stipram cilvēkam. Katrs, protams, pats izdara izvēli par to vai un cik daudz iekļaut gaļu savā ikdienas uzturā! Ja esi par gaļas lietošanu, tad vēlos Tev vairāk pastāstīt no veselīga uztura puses par to cik un kādu gaļu izvēlēties un iekļaut savā ēdienkartē!

Untitled design-26

Gaļas nepieciešamība ikdienā
Produkti no dzīvnieku valsts skaitās visaugstvērtīgākais olbaltumvielu izcelsmes avots, jo satur visas aminoskābes. Gaļas svarīgākā sastāvdaļa ir pilnvērtīgās olbaltumvielas, kas arī nosaka gaļas uzturvērtību. Svarīgi izcelt, ka tajā esošās pilnvērtīgās olbaltumvielas ir nepieciešamas ķermeņa struktūras veidošanai, (tiem kas sporto muskuļu veidošanai) transporta funkciju veikšanai (tās pārnes uz šūnām un no šūnām aiznes dažādas citas vielas), arī imunitātes stiprināšanai. Gaļa noteikti ir jāēd, taču svarīgi atcerēties dienas normu – 70 gramus, vai arī 400-500 gramus nedēļā.

Kādu gaļu labāk izvēlēties?
Ja mēs meklējam veselīgāko alternatīvu, tad viennozīmīgi, mājputnu fileja, bez ādas būs topa augšgalā. 85 grami vistas fileja saturēs gandrīz 100 kalorijas, 18 gramus olbaltumvielu un tikai divus gramus tauku. Arī sarkanā gaļa – liellopa gaļa būs gana liess un veselīgs proteīna avots, ja vien tiks izvēlēts pareizais gabals – steiks.  Izvēloties cūkgaļu, vai jēra gaļu, vēlams noskatīt liesāko gabalu un pagatavot to maksimāli veselīgi. Liesa gaļa ir arī meža gaļa, ja vien ir iespēja pie tādas tikt, tas viennozīmīgi būs veselīgs un ekoloģisks produkts.

Ar ko labāk kopā ēst gaļu?
Latviešiem tiek ierastai kombinācijai – kartupeļiem ar gaļu – nav ne vainas! Viss sliktais slēpjas pagatavošanas veidā. Ja gaļa tiks panēta miltos un olā, un klāt tiks ēsti eļļā cepti kartupeļi, tas viennozīmīgi būs ne tikai trekns, bet arī smags ēdiens. Vislabāk gaļu pagatavot cepeškrāsnī, cepot folijā, savā sulā, sautējot vai grillējot. Ja gaļa tiek ēsta pusdienās, tad droši klāt var ēst saliktos ogļhidrātus (rīsus, griķus, kartupeļus), vakarā labākā izvēle būs gaļa kopā ar dārzeņiem.

Gaļa nav jāēd katru dienu, ar mērķi uzņemt pietiekošu skaitu olbaltumvielu.  Ir daudz citu pārtikas produktu ar ko uzņemt olbaltumvielas – jūras produkti, pākšaugi, piena produkti, rieksti un citi, tomēr kā jau raksta sākumā minēju, gaļa noteikti būs visvērtīgākais olbaltumvielu resurss.

Copy of Veselīga uztura padoms (1)

PIRKSTIŅSALĀTI AR VISTAS FILEJU

Untitled design-25

Ja man ir jāizvēlas gaļa, kas man visvairāk iet pie sirds (vēdera :), tad es izvēlos vistas gaļu. Vislabāk man tā garšo cepta vesela, bet visizaicinošāk ir tikt galā ar fileju, jo es nepavisam nemīlu sausu gaļu, bet fileja lielākoties sanāk tieši tāda, jo tā ir ļoti liesa gaļa. Esmu gan atklājusi recepti, kā vistas fileja garšo ļoti labi. Lai nedaudz pamainītu ikdienišķo vistas ēšanas veidu, šoreiz izmēģināju pagatavot pirkstiņsalātus. Tie ir daudz interesantāk un ērtāk ēdami, kā parastie! Un vēl viens bonuss – viegli pagatavojami un būs ērti arī viesu uzcienāšanai! Ēst veselīgi nenozīmē garlaicīgi! Izmēģini šo recepti!

Copy of Copy of Veselīga uztura padoms

MANS IKDIENAS AKTIVITĀŠU MĒRĪTĀJS
FITBIT CHARGE 2

Arvien vairāk tiek runāts par to, cik svarīgi cilvēkiem ir ikdienā kustēties, staigāt un sportot un par to, cik svarīgs ir pietiekami ilgs miegs, lai mūsu organisms spētu atjaunoties! Tehnoloģiju laikmets mums ir devis lielisku ierīci, kas ļauj mums pētīt mūsu ikdienas aktivitāšu un miega paradumus, vienlaikus veicot arī ierastās funkcijas.
Tirgū ir ļoti plašs gan viedpulksteņu, gan arī aktivitāšu mērīšanas pulksteņu un aproču piedāvājums. Tāpat, kā mūsu mobilais telefons vairs nav tikai telefons, tāpat mūsu pulksteņi vairs nav tikai pulksteņi. Iedvesmojoties no savas draudzenes, arī es izlēmu, ka man šāds ikdienas aktivitāšu mērītājs ir vajadzīgs. Tā nu es veicu milzu izpēti, cenšoties saprast vai man svarīgākas ir ierīces piedāvātās funkcijas vai dizains, kādas iespējas piedāvā viedtālrunī pieejamās aplikācijas un kas būs visērākais priekš manis.
Mana izvēle krita par labu FitBit Charge 2 pulkstenim. Tas šķita gana neuzkrītošs izskatā un pēc piedāvātajām funkcijām atbilda tam, ko es vēlējos sagaidīt. Tagad aproci nēsāju jau gandrīz gadu (ar nelielām pauzēm) un kopumā esmu apmierināta. Tā varbūt nebūs pati ideālākā priekš sirds ritma monitorēšanas sporta aktivitāšu laikā, jo esmu pamanījusi, ka līdz galam savu funkciju tas neveic, bet priekš soļu skaitīšanas un miega monitorēšanas tas ir lielisks! Visvairāk man patīk FitBit aplikācija manā viedtālrunī, kas ļauj ērti pārskatīt aktivitātes un mērījumus. Tā sniedz iespēju arī ievadīt dienā apēsto ēdienu un salīdzināt to ar patērētajām kalorijām. Un tas šķiet baigi forši!

header_fitbitcharge2_final-507411

Photo: xcite.com

Ja Tev vēl nav sava ikdienas aktivitāšu mērītāja, tad iesaku to atrast! Es savu iegādāju šajā internetveikalā www.pulsometrs.lv!

Copy of Veselīga uztura padoms

VINGRINĀJUMI TRENIŅIEM SVAIGĀ GAISĀ

Ārā sācies lielisks pavasaris un ir fantastiska iespēja pārnest savus treniņus svaigā gaisā, vai iekļaut tos savas ikdienas pastaigas ietvaros! Šoreiz superīgs video no Ilvijas ar dažiem supervingrinājumiem svaigā gaisā!


Paldies, ka arī šomēnes sekoji līdzi mūsu aktivitātēm! Tiekamies jau nākammēnes!

Evita

Leave a Reply