Trīs interesantas aktivitātes Jaunā gada svinībām

Vai arī Tu katru gadu domā un plāno, kā pavadīt Jaunā gada svinības interesantāk vai jautrāk? Šķiet plāns ir skaidrs – vakariņu galds, šampanietis, pēdējo sekunžu skaitīšana, himnas dziedāšana, brīnumsvecīšu dedzināšana un salūts! Par to jautājumu nav, bet ko darīt pirms tam? Kā izklaidēt viesus un galu galā pašam sevi līdz maģiskajiem divpadsmitiem? Te būs dažas idejas interesantām aktivitātēm!

Laimes cepumi

fortune-cookies-2
BBC Good food

Laimes cepums jeb “fortune cookie” ir kraukšķīgs un salds cepums, kurā iekšā paslēpts kāds nākotnes pareģojums. Tā izcelsme meklējama vēl 19. gadsimtā Japānā, kur gan tie bija daudz lielāki izmēros un tumšāki, kā tos pierasts redzēt mūsdienās. Tomēr visvairāk tie iesakņojušies amerikāņu tradīcijās, kur tos pasniedz dažādos restorānos un arī pasākumos, ne tikai Jaunajā gadā. Latvieši taču arī tic teiksmām, brīnumiem un teicieniem, tad kāpēc neizmantot šo ideju savām Jaungada svinībām?
Laimes cepumus vari pagatavot no mīklas (skati recepti šeit) vai arī daudz vienkāršāka versija ir no papīra (izgatavošanas instrukciju skati šeit). Izdomā nākotnes pareģojumus pats vai izmanto latviešu ticējumus vai teicienus, un pārsteidz savus viesus ar mazām, interesantām Jaungada dāvaniņām, kuru atvēršana un apspriešana būs jauka laika pavadīšana.

Sarunu spēle

3b1b4564cc63c5c9fa81ef3d3e3fe57b
The Idea room

Sagaidot Jauno gadu, mēs parasti arī atskatāmies uz aizvadīto gadu, pārrunājam notikumus un dažreiz arī pārdzīvojumus, kas ir neizbēgama mūsu dzīves sastāvdaļa. Ja šogad plāno svinēt svētkus plašākā kompānijā, tad noderīga būs sarunu spēle, ar kuras palīdzību varēsi ne tikai pārrunāt aizvadītā gada spilgtākos momentus, bet arī tuvāk iepazīt savus svētku viesus. Nereti taču mums aizmirstam cik gan daudz laba ar mums ir noticis, līdz kāds uzdod pareizo jautājumu, vai ne? Sagatavo dažādus jautājumus, kas saistīti ar iespējamiem notikumiem vai lietām, izdrukā vai uzraksti tos uz lapiņām un ļauj viesiem izvilkt savu kartiņu, uz kuras jautājumu būs jāatbild. Vari dot laiku apdomāt, lai neradītu lieku stresu. Spēli var spēlēt arī pie vakariņu galda, tad sarunas raisīsies brīvāk 🙂

PĀRSTEIGUMS! Kļūsti par mana bloga sekotāju līdz Jaunajam gadam un saņem dāvanā (epastiski), manis izdomātus un noformētus jautājumus, kuri Tev būs tikai jāizprintē un jāsagriež! Pogu “sekot” atradīsi labās puses rīkjoslā!

Jaunais gads ik pēc stundas
Pirms daudz, daudz gadiem, man bija iespēja svinēt Jauno gadu Amerikā. Mana mamma tur mācījās universitātē un Jauno gadu mēs svinējām multikulturālā sabiedrībā, kur bija manas mammas kursa biedri no visdažādākajām valstīm. Un toreiz mēs atzīmējām vairākus Jaunos gadus, jo katrā stundā kaut kur pasaulē iestājās Jauns gads!
Ja ir laiks un vēlēšanās nedaudz piestrādāt pie svētku tematikas, tad papēti kādos laikos pasaulē iestājas Jaunais gads un sagatavo tās valsts karodziņus, kādu mūziku un ik pēc stundas saskandiniet šampanieša glāzes par to, ka kādā citā valstī jau ir Jaunais gads!

Padalies komentāros ar aktivitātēm, kuras ir kļuvušas par jūsu tradīcijām Jaunajā gadā un iedvesmo citus jautriem un interesantiem svētkiem!

Evita

 

Leave a Reply