Dažām mammām ir jābūt kreatīvām, lai ieinteresētu bērnus pētīt, taustīt, mīcīt un visādi citādi izpausties ar savām mazajām rociņām, lai trenētu sīko motoriku. Mums ir tas gadījums… Internetā daudz pētīju informāciju par to, kā stimulēt bērnam vēlēšanos kustināt pirkstiņus un saku kā ir – informācijas ir patiešām maz. Lielākoties tā apstājas pie pirkstiņu spēlēm un skaitāmpantiņiem. Pēc konsultācijas ar speciālistu, man radās ideja un mūsu mājās tapa sensorā kaste, kas palīdz mūsu lielajam puikam trenēt savus mazos pirkstiņus un rociņas. Tas ir mūsu veiksmes stāsts, jo puikam tā patiešām patīk!
Ko liku kastē?
- Dabas materiālus – kastaņus, čiekurus
- Lielos makaronus
- Dažādus graudaugus un pupiņas – grūbas, lēcas, linsēklas, sezama sēklas, auzu pārslas, rīsus utt. (tos ievietoju no zeķubiksēm veidotos maisiņos)
- Dažādas švammītes
- Atlasa un mežģīņu lentas, zamšādas striķītis
- Spalvas
- Koka mantiņas
- Čaukstošs papīrs un burbuļplēve
Galvenais mērķis – dot iespēju bērnam sataustīt pēc iespējas dažādus materiālus, virsmas, izmērus, konsistences utt. Staigāju pa māju un meklēju dažādas lietas, kas dažādi taustās.
Visu savietoju vienā lielā kastē un iesaucām to par “sensoro kasti”. Puikam patīk spēlēties ar to gan vienam – viņš ņem lietas ārā no kastes, liek iekšā, tausta, met prom, lien pakaļ utt.; gan arī spēlējamies kopā – tad dodu viņam taustīt šīs lietas un stāstu, kas tas ir, un mudinu tad viņu tās ņurcīt pa rociņām. Iesaku gan pieskatīt mazo vismaz ar vienu aci, kad viņš spēlējas ar sensoro kasti, jo bērnam ir vēlēšanās arī iebāzt visu mutē un pagaršot 🙂 nu katram gadījumam…
Šī kaste noteikti ir piemērota maziem bērniņiem, kas iepazīst pasauli un tiem, kam ilgāk iet ar rociņu motorajām kustībām. Mūsu mazā māsa noteikti tiks pie kastes daudz agrāk 🙂
Izmēģiniet arī jūs! 🙂
[…] Ja tomēr ir luste kaut ko pagatavot pašiem, jums var noderēt mana ideja par sensoru kasti šajā rakstā! […]