Piecas apņemšanās, ko patiesi ir vērts ievērot nākamgad

Ir vairāki pētījumi, kas pierādījuši, ka visvairāk cilvēki apņemas mainīt kaut ko savā dzīvē tieši gadumijā. Manuprāt, lai to darītu, nav jāgaida Jaunais gads, bet, iespējams, Vecgada naktī ir kāds īpašs spēks, kas palīdz piepildīt mūsu apņemšanās. Vairums apņemšanos tā arī nekad netiek piepildītas, bet es ticu, ka tās apņemšanās, kas ir domātas no sirds, tiek ievērotas. Tāpēc katram pašam ir jāizlemj, kas ir tā viena vai divas lietas, ko patiešām vēlas mainīt savā dzīvē un par to domāt visu nākamo gadu – un galvenais darīt!

Jau iepriekš blogā esmu stāstījusi, ka mana nākamā gada lielākā apņemšanās ir būt veselīgākai (par to vari palasīties šeit). Tāpat esmu apkopojusi piecas, patiešām vērtīgas apņemšanās, kuras vajadzētu ievērot ne tikai nākamgad, bet visas dzīves garumā!

Rūpēties par sevi
Man šķiet, ka mūsu sabiedrībā skaitās labi, ja Tu rūpējies par citiem. Vīriešiem jārūpējas par savu ģimeni, jāstrādā neskaitāmas virsstundas, lai varētu nodrošināt visu ģimenei vajadzīgo. Un ģimenei parasti vajag daudz. Sievietei, turpretī, jābūt ideālai sievai un mammai, jāizskatās uz visiem 100, jārūpējas par vīru, bērniem, mājokli un ģimenes brīvdienu plāniem. Bet, kur paliek rūpes pašiem par sevi? Un es nerunāju par fiziskām rūpēm, bet vairāk par emocionālām. Vai spējam atrast laiku, ko pavadīt vienatnē, ar savām domām, idejām un vajadzībām? Vai spējam realizēt savas vēlmes? Vai spējam sevi un savas vajadzības nostādīt, ja ne pirmajā vietā, tad vismaz vajadzību saraksta augšgalā? Ne vienmēr. Tāpēc novēlu nākamajā gadā atrast ik dienu laiku sev, lai iepriecinātu sevi, lai gana atpūstos vai pašrealizētos.

Untitled design-10.png

Būt pieklājīgākiem
Apceļojot citas valstis, mani vienmēr ir sajūsminājis tas, cik citviet cilvēki ir pieklājīgi – viņi vienmēr sasveicinās, atvainojas pat par vismazāko sīkumu un domā par to, lai arī citiem ir ērti. Varbūt pie vainas ir mūsu salīdzinoši vēsā daba, bet, kad veikalā, nošķērsojot ceļu, smaidot atvainojos, pretī saņemu tikai saltu skatienu. Domāju, ka labākā apņemšanās Jaunajam gadam ir kļūt pieklājīgākiem – sasveicināties atnākot un atvadīties aizejot, pateikties un atvainoties, un galu galā – izsakot komplimentus par citu cilvēku darbu!

Dzīvot skaisti
Ikdienas skrējienā attopamies, ka viss kļuvis pelēks un vienmuļš. Mēs izvēlamies vairāk praktiskas lietas, kas nelūzt, kas nesmērējas, kas nav īpaši jākopj un tāpēc kļūstam nedaudz garlaicīgi. Cik daudz interesantāk būtu, ja melnā vietā izvēlētos ko krāsainu un maz kaprīzā kaktusa vietā – koši sarkanu Ziemassvētku puķi. Vai nebūtu lieliski, ja kārtējo džinsu vietā iegādātu plīvojošus svārkus un dzeltenās preses avīzītes vietā – skaistu grāmatžurnālu? Dzīvot skaisti – iekšēji un ārēji – ir viena vareni laba apņemšanās!

Untitled design-9.png

Apzināties savas emocijas
Prieks, bēdas, dusmas, aizkaitinātība, pārsteigums, interese – tās visas ir dabiskas emocijas, ko izjūt cilvēks. Un ir ļoti labi, ka tādas emocijas ir! Lieta ir tajā, ka mēs ne vienmēr apzinamies tās, līdz ar to, tā pa īstam nemaz nedzīvojam. Ieraugot saulrietu, mēs nodomājam – cik skaisti! Bet ko mēs jūtam? Prieku? Pārsteigumu? Nostaļģiju? Varbūt bēdas par to, ka šī diena iet uz beigām? Vai brīdī, kad pasakam kaut ko nejauku sev tuvajam cilvēkam.. Vai padomājam, kāpēc mēs to sakām? Vai jūtamies aizvainots, sadusmots vai vīlies? Kāpēc tieši tā rīkojamies? Manuprāt, tā dziļi un patiesi dzīvot var tikai saprotot un apzinoties savas emocijas, tāpēc novēlu nākamgad to praktizēt!

Lasīt vairāk
Mēdzam teikt, ka nav laika lasīt… Vai tiešām? Manuprāt, mēs ļoti daudz lasām, tikai jautājums ir par to – ko mēs lasam? Jā, iespējams, ikdienas skrējienā nav laika ieritināties dīvānā zem pleda un lasīt kādu atzītu romānu, bet mēs tik daudz lasām interneta vidē. Un te rodas izvēle – vai lasīt ikdienas ziņas vai tomēr izvēlēties kādu daudz pozitīvāku, Tavām interesēm atbilstošu lasāmvielu? Mūsdienās ir tik plaša izvēle, dažādi blogi, mājas lapas un virtuālie žurnāli, kurus vari lasīt jebkur! Protams, ir fantastiski, ja Tu mīli grāmatas un vari atrast laiku un vēlēšanos iegrimt matēta papīra lapās! Lasiet vairāk un lieciet savam prātam domāt un fantazēt!

Untitled design-8.png

Lai kādas arī būtu Tavas Jaunā gada apņemšanās, apņemieties no sirds un turieties pie sava solījuma pašiem sev! Lai Jaunais gads nāk ar jauniem piedzīvojumiem un milzīgiem un patīkamiem pārsteigumiem!

Evita

Leave a Reply