Mainīt ģimenes ēšanas paradumus. Ar ko sākt?

Iespējams, ka Tu, tāpat kā es, esi izlēmusi izdarīt kaut ko labu priekš sevis un esi stingri apņēmusies turpmāk ēst veselīgāk – lai justos labāk un, iespējams, arī atbrīvotos no kāda lieka kilograma. Es Tevi apsveicu un turu par Tevi īkškus! Jo zinu, tas nemaz nav viegli.

Ja esi viena, tad pievērsties veselīgākam dzīvesveidam ir daudz vieglāk (izņemot to, ka vairāk sanāk ēst ārpus mājām un tāpēc ir grūtāk restorānos izvēlēties īstos ēdienus), bet ja Tev ir ģimene, tad visbiežāk strādā formula “Jo vairāk ģimenes locekļu, jo grūtāk ievērot veselīgus ēšanas paradumus”. Un tas nemaz nav smieklīgi! 🙂 Tā ir taisnība! Tev jācīnās ne tikai ar sevi un saviem “velniņiem”, kas tā vien zogas pie iecienītā cepumu plaukta, bet vēl jāpaskaidro un jāargumentē pārējiem ģimenes locekļiem, kāpēc šodien vakariņās būs vista un dārzeņu sautējums, un kāpēc tas ir veselīgāk! Un nē, majonēze klāt nav veselīgi!

Lieliski, ja visa ģimene ir uz viena vilņa un Tavs dzīvesdraugs arī vēlas kaut ko mainīt, bet ja tā nav, tad mājās var rasties zināma spriedze, ko rada iespējams baltmaizes vai bekona trūkums organismā! Ko darīt?

Pinterest tendence-9

Lai arī es vēl esmu tikai ceļā uz ģimenes ēšanas paradumu mainīšanu, vēlos padalīties ar dažiem saviem paņēmieniem un padomiem:

Sāc ar sevi! Ja Tava apņemšanās ir īsta, tad turies pie tās! Esi gatava ieguldīt nedaudz vairāk laika, jo iesākumā nāksies dažas lietas gatavot dubultā! Tāpat esi stingra pret sevi un, ja pārējā ģimene ēd sevis iecienīto ēdienu, kas nav Tavā plānotajā ēdienu repertuārā, tad atsakies un neēd to, priekšroku dodot kam veselīgākam! Ierasto vārīto kartupeļu vietā pie kotletēm, uzgriez sev uz šķīvja kādu dārzeni un saki nē vilinošajai miltu mērcītei! Rādi ģimenei piemēru!

Ievies veselīgas pārmaiņas produktu plauktos! Ir sen zināma patiesība “Ko Tu neesi nopirkusi, to Tu neapēdīsi”! Uzņemies produktu sagādnieces pienākumus! Tādā veidā Tu spēsi kontrolēt produktu plūsmu, kas nonāk Tavās mājās! Nepērc to, ko nevajadzētu ēst! Tā tu noteikti izvairīsies no tā apēšanas! 🙂 Papētot veikala piedāvājumu, atradīsi dažādus veselīgākus aizstājējproduktus! Tavai ģimenei nav taču uzreiz jāpāriet uz svaigēšanu un jāatsakās no visām dzīves baudām. Bet vari padarīt tās veselīgākas! Klasiskās baltmaizes vietā vari izvēlēties vismaz gaišo graudu maizi – arī tā ir mīksta, bet par kripatiņu labāka. Parasto, balto makaronu vietā vari izvēlēties pilngraudu makaronus vai, piemēram, brūno rīsu makaronus. Parasto kartupeļu vietā izvēlies saldo kartupeli, bet desas vietā – žāvētu tītara krūtiņu. Tam protams vajag laiku, lai atrastu aizstājējus, bet tas nav neiespējami!

Uzlabo ierastos ēdienus! Manuprāt, ar citu ēšanas paradumu mainīšanu steigties nevajag! Tas ir jādara pamazām, tā lai viņi to īsti nemana 🙂 Tāpēc var sākt ar to, ka uzlabo ierastos ēdienus, piemēram, maniem bērniem ļoti garšo pankūkas brokastīs, tāpēc rītos ekspermentēju, pievienojot tām rudzu vai auzu miltus, biezpienu vai dažādas sēklas. Tāpat bērniem ļoti garšo rīsi, tāpēc, meklējot aizstājējproduktu, atradu Sabarot graudu maisījumu, kas ir daudz veselīgāks un bērniem garšo tikpat labi! Vakariņās vienmēr papildus citām piedevām, ir kādi svaigi dārzeņi un arvien vairāk ēdienkartē parādās liesākās vistas un lielopa gaļas.

Kas meklē, tas atrod! Lai slava internetam! Mūsdienās, ja vien ir zināma kāda ārzemju mēle, ir pieejama neierobežota informācija par dažādiem veselīgiem ēdieniem, gardām receptēm un dažādu produktu aizvietotājiem! Ir tikai jāvelta laiks, lai sameklētu un varēs atrast patiešām gardu ēdienu receptes, kas būs veselīgas! Būsi priecīga Tu un arī Tava ģimene!

Mēs vēl esam procesā, tāpēc noteikti ar laiku atradīšu arvien jaunus paņēmienus, jo es neplānoju atteikties no sava izaicinājuma un ticu, ka ar laiku atradīsim kā viens otram pielāgoties! 🙂


Kādi ir Tavi paņēmieni? Kā Tu māci savus ģimenes locekļus ēst veselīgāk? Padalies ar pieredzi komentāros!

Evita

Leave a Reply