Ko paspēt līdz bēbīšu nākšanai pasaulē

Domāju, ka jebkura topošā māmiņa man piekritīts, ka brīdi, kad uzzinām par pirmās grūtniecības iestāšanos, neviļus visa dzīve sadalās divos posmos – “līdz” un “pēc”. Tā tas laikam ir iekārtots – deviņus mēnešus mēs dzīvojam, gaidot to momentu, kad dzīve sagriezīsies par 180 grādiem un vairs nekas nebūs tā kā līdz šim.

Man pašai ir sajūta, ka šis laiks “līdz” ir pēc iespējas efektīvāk jāizmanto, protams, arī baudot visus papildus labumus, ko tas sniedz – iespēju kustēties lēnāk, ļauties lutināšanai un, protams, arī pukstēšanai 🙂 Esmu izpētījusi dažādus pieejamos resursus par šo tēmu, ilgas stundas par to domājusi un izveidojusi tādu kā “to do list” savā skatījumā, kas ir jāpaspēj līdz bēbīšu nākšanai pasaulē.

Pavadi pēc iespējas vairāk laika kopā ar vīru!

 Foto: Pinterest

Izbaudiet laiku, kamēr vēl esiet divatā! Kaut vai sēžot uz dīvāna un kopā skatoties seriālus par zombijiem, šausmu filmas vai slavenību realitātes šovus. Saplānojiet savu “baby moon” un aizlaižieties romantiskā nedēļas nogalē uz kādu lauku SPA vai mazpilsētas viesnīcu, kur jūs netraucēs ikdienas pienākumi. Un dodiet viens otram solījumu, ka arī tad, kad bēbīši būs klāt – jūs būsiet viens otram svarīgākais!

Pavadi laiku kopā ar draugiem un radiem!

Tas, ka ieradīsies mazie, nenozīmē, ka vairs neatliks laiks draugiem un radiem, bet domājam reāli – turpmākās tikšanās reizes ar viņiem jau būs ar dalītu uzmanību. Tāpēc, kamēr mazie vēl puncī, pavadiet laiku ar tiem cilvēkiem, kuri sagādā pozitīvas emocijas! Ja nav spēka viesus uzņemt, piesakieties ciemos vai dodieties kopīgos izbraucienos vai pastaigās. Un rodi sevī spēku runāt par citām lietām, nevis savu grūtniecību! 🙂 Un kāpēc gan nesaorganizēt vienu bēbīšu gaidīšanas ballīti?

Izglītojies!

Es cenšos būt uzmanīga, kad runājam par mammām, kas pārlieku uztraucās, pārlieku gatavojās un pārlieku pārspīlē visu par un ap. Jo es nekad nezinu, kāda es kļūšu, kad mazie būs klāt. Bet ir viena lieta, kam es piekrītu par visiem 100%. Tu nekad nevari būt par daudz sagatavojies! Tāpēc izglītojies! Būt par mammu noteikti arī ir sava veida darbiņš, tāpēc tas, cik daudz Tu ievāksi informāciju, izlasīsi vai uzzināsi māmiņu nodarbībās, Tev var palīdzēt brīdī, kad nezināsi kā rīkoties. Izmanto laiku lietderīgi!

Ievies kārtību!

Your matching set of pots and pans will go from this... | 18 Things To Consider Before Moving In With Your Boyfriend Foto: Pinterest

Es pavisam noteikti esmu vairāk nekārtīga tipa personāžs. Dievienu radošo nekārtību! 🙂 Bet tagad arvien vairāk pamanu mājās vietas, kurās ir dabiska vēlēšanās ieviest kārtību – drēbju skapis, noliktava, virtuves skapīši… Laikam zemapziņā ir sajūta, ka brīdī, kad mazie būs klāt, tam vairs nebūs laika. Tāpēc, ievērojot lēnas kustēšanās un nepārpūlēšanās principu, ievies kārtību!

Sagatavojies bēbīšu nākšanai pasaulē!

Māņticība, ka nevajag iegādāties lietas bēbīšiem pirms viņu ierašanās pasaulē, šķiet ir zaudējusi savu ticamības momentu. Tāpēc – sagatavojies! Rūpīgi izvērtē, kas būs nepieciešams un nepārspīlē ar iegādājamo mantu daudzumu! Iekārto bērnistabu, pirms mazie ir klāt! Protams, ka daudzas lietas sastāsies savās vietās tikai pēc tam, bet tas jau neliedz darboties!

Lutini sevi!

Vai zinājāt, ka, piemēram, ASV jaunajām māmiņām pienākas pavisam īss apmaksāts atvaļinājums, tāpēc mums jābūt ļoti priecīgām par mūsu iespējām pat divus gadus atlikt darba pienākumus un ar pilnu jaudu nodoties jaunajai lomai. Tāpēc izmantojiet laiku un palutiniet sevi! Dariet to, kas jums sagādā prieku! Klausieties mūziku, lasiet grāmatas, apmeklējiet skaistumkopšanas procedūras vai sporta nodarbības, ejiet garās pastaigās vai uzsāciet jaunu vai novārtā atstātu hobiju!

Pirmā lieta, ko man teica dāmas, kurām mājās jau ir bērni – izbaudi šo laiku! Es esmu ņēmusi vērā šo ieteikumu un iesaku to arī citām! Lai izdodas skaists gaidīšanas laiks “līdz” un vēl skaistāks laiks “pēc”!

Cheers!

Leave a Reply