Idejas jaunām ğimenes tradīcijām Ziemassvētkos

Lai arī ziema ne pavisam nav mans mīļākais gadalaiks, Ziemassvētki, manuprāt, ir īpaši svētki. Pirmkārt jau tāpēc, ka tie ir gada nogalē, un mēs varam atskatīties uz aizvadīto gadu un būt pateicīgi par to, kas ar mums ir noticis un otrkārt, vismaz mūsu ģimenē tie ir svētki, kad mēs visi sanākam kopā un pavadam maģiskas stundas. Eglītē deg svecītes, uz galda pīrāgi un mandarīni, visi skaita dzejoļus un dzied dziesmas. Tie ir lieliski svētki!

Tagad, kad man ir arī sava mazā ģimenīte, arvien domāju, kādas vēl interesantas tradīcijas varētu ieviest, lai šie svētki, arī bērniem, nestu tikpat daudz prieka, kā man. Tāpēc esmu apkopojusi 7 interesantas Ziemassvētku tradīcijas, kuras es būtu ar mieru iedibināt savā ģimenē un varbūt tās kalpos par iedvesmu arī jums papildināt ierastos brīžus ar kādām jaunām aktivitātēm!

#1 Piparkūku apgleznošanaSally's Baking Addiction
Piparkūkas ir ierasts Ziemassvētku cienasts, bet kāpēc lai to nepadarītu par kaut ko īpašāku? Pagatavojiet glazūru un visa ģimene dodiet vaļu savai radošajai būtībai! Radiet krāsainus brīnumus, kurus varēs ne tikai nogaršot, bet arī iekārt eglītē vai pasniegt kā dāvanu vecvecākiem un citiem radiem! Tas ir jauks veids, kā visiem kopā pavadīt pirmssvētku dienu, un piepildīt māju ar piparkūku smaržu.

#2 Kopīgas maltītes pagatavošana
Domāju, ka ikviena mājas saimniece man piekritīs, ka svētki bieži vien sagādā lielas raizes, jo stundām ilgi jāpavada virtuvē, gatavojot maltīti, cepot pīrāgus un griežot rasolu. To var mainīt! Sagatavo rūpīgu darāmo darbu sarakstu un uzaicini ciemiņus jau no rīta! Sadali katram pienākumus un pagatavojiet svētku maltīti kopā! Jā, iespējams, nāksies atteikties no mūžīgā perfekcionisma, jo ne vienmēr citi “var izdarīt tik labi kā Tu”, bet tas būs lielisks kopā pavadīts laiks, visi būs iesaistījušies un Tev nebūs jājūtas tā, it kā visu dienu būtu tikai šmorējusi! Domāju, ka arī viesiem nebūs iebildumu iesaistīties un palīdzēt!

#3 Ziemassvētku filma ar popkornubetterdecoratingbible.com
Kopīgā pasēdēšana ne vienmēr ilgst stundām ilgi. Bērniem uznāk miegs, viesiem nereti garš ceļš mājup un Tu attopies, ka pulkstens desmitos vakarā jau mājās iestājies klusums. Tā ir izdevība pavadīt laiku vienatnē vai ar savu partneri, ieslēgt kādu Ziemassvētku filmu, pagatavot lielu bļodu ar popkornu un apsegties ar savu iemīļotāko, silto pledu! Lielisks svētku vakara noslēgums, manuprāt! 🙂

#4 Fotosesija
Laiks skrien ļoti ātri, īpaši, kad piedzimst bērni… Manuprāt ir lieliski iemūžināt svētkus un arī pašus, bildēs, lai būtu ko atcerēties. Ja ir iespēja, forši, ka to var izdarīt fotogrāfs, radot labas kvalitātes bildes, ko pēc tam var izmantot arī dāvanām. Varbūt pat ir iespēja izmantot kādu no piedāvātajām Ziemassvētku fotostudijām. Ja nē, tad arī ar saviem spēkiem var radīt jaukas bildes pie pašu pušķotās Ziemassvētku eglītes! Galvenais, lai ir bildes, kurās iemūžinātas sajūtas un mirkļi tieši šajos svētkos!

#5 Saskaņoti apģērbirstyle.me
Daudzviet pasaulē šī ir neatņemama svētku sastāvdaļa – ģimenei saskaņotas svētku pidžamas vai smieklīgie Ziemassvētku džemperi. Kāda lieliska tradīcija! Ja neesi gatava tērēties veikalā, tad var izmantot savu iztēli un izpušķot ikdienas apģērbus, vai uzšūt vienādas rūķu cepures. Kaut vai saģērbieties visi vienas krāsas apģērbā! Tas būs īpaši, ne tā kā ikdienā un radīs papildus svētku sajūtu!

#6 Mežā sakārt kārumus dzīvniekiem
Atceros, ka tad, kad mēs ar brāli bijām mazi, vecāki un vecvecāki veda svētkos mūs uz mežu. Bija sasnidzis daudz sniega, mēs bridām pa to līdz lielākajai eglei mežā. Tētis bija pārģērbies par salatēvu, līdzi mums bija striķīšos iekārti burkāni, kartupeļi un kāposti un mēs tos karinājām eglē. Mums bija svecītes un lāpas. Mēs dziedājām Ziemassvētku dziesmas un dauzījāmies. Tās ir jaukas atmiņas, ko noteikti vēlos sagādāt arī saviem bērniem, kad viņi nedaudz paaugsies!

#7 Jaunas eglīšu mantiņas
Mana jaunā Ziemassvētku tradīcija ir katru gadu iegādāties kādu jaunu eglīšu mantiņu, kas vai nu raksturo kādu nozīmīgu notikumu aizvadītajā gadā, vai arī vienkārši škitusi ļoti atbilstoša. Tādā veidā arī krāju atmiņas, jo iespējams, pēc 10, 15 gadiem varēšu apsēsties un pētīt savu eglīšu mantiņu kolekciju un atminēties dažādos dzīves mirkļus, kas būs sakrājušies simboliski šajās mantiņās.

Atrodiet savas svētku, tradīcijas, kas šo laiku padarīs neaizmirstamu un īpašu! Lai skaisti!

Evita

2 comments

Leave a Reply