Es izmēģinu – Nosiboo deguna aspirators

Bērnu slimošana ir tas, kas ir radījis manī milzīgu stresu jau kopš Miķeļa dzimšanas. Tas noteikti ir tāpēc, ka mana pieredze ir skarba. Tāpēc pat “vienkārši puņķi” manī rada vismaz nelielu spriedzi. Protams, cenšos draudzēties ar veselo saprātu, nemeklēju Googlē muļķīgus padomus un diagnozes, bet gan klausu ārstu padomiem un neaizraujos ar zālēm uz savu galvu. Jāsaka gan, ka es esmu mūsdienīga mamma un mani aizrauj jauninājumi un inovācijas. Tāpēc iespēja izmēģināt elektrisko deguna aspiratoru Nosiboo man bija lielisks piedzīvojums.

Pirmo reizi ar deguntiņa satura atsūkšanu sastapos, kad Miķelim bija 2 mēneši un viņam nedaudz krājās pieniņš degunā. Tad ģimenes ārste ieteca iegādāties deguna atsūkšanai paredzēto ierīcīti, kur viens gals mammai mutē un otrs bebim degunā. Jūs noteikti zināt kuru. Nu tad šis process man reāli uzdzina šermuļus, jo nesapratu kā bērnu turēt, cik stipri vilkt un cik dziļi var bāzt to deguntiņā. Pirmās reizes mocījos ne pa jokam, bet bērna labsajūta man bija svarīgāka. Ar laiku jau iemanījos un, kad piedzima Elīza, tad jau biju profesionāle šajā jomā. Bet man tāpat tas process nepatika.

Jauno, moderno Nosiboo deguna aspiratoru saņēmu jau februārī, bet mums traki noveicās, ka bērni noturējās neslimojuši tik ilgi, līdz aktīvā došanās sabiedrībā mums beidzās ar traku vīrusu, tostarp pamatīgām iesnām abiem bērniem. Tad nu mums bija iespēja to beidzot izmēģināt!20180705_15501128913334.jpg Iesākumā nedaudz pastāstīšu par šo produktu. Nosiboo ir Ungārijā ražots, unikāls deguna aspirators, kas palīdz ērtāk atsūkt sekrētu no deguna. Tā izstrādē ir piedalījušies speciālisti, tāpēc tas nenodarīs pāri mazulim un lieliski paveiks tā svarīgāko funkciju – atbrīvos mazuļa elpceļus un atvieglos elpošanu. Nosiboo sastāv no paša aparāta, plastikāta trubiņas un uzgalīša. Aparāts ir nedaudz lielāks, kā es biju gaidījusi, kas varētu būt neērti tiem, kam nav kur īsti uzglabāt mantas. Tas ir glītas formas, kas atgādina peli, tāpēc tā arī bērniem to “stādīju priekšā”, kā deguna pelīti. 🙂 Kad tas strādā, tās rūc, tāpēc bērnam noteikti vajadzēs pierast pie tā. Tāpat tas nebūs ērti lietošanai naktī, jo noteikti pavisam atmodinās mazuli. Naktī vieglāk būs izmantot ierasto manuālo atsūkšanas veidu.20180705_154833934909391.jpgMūsu iepazīšanās ar Nosiboo bija ļoti lēna un uzmanīga. Mani bērni ir ļoti uzmanīgi pret jaunām, neredzētām lietām. Kad sapratu, ka deguna aspirators būs nepieciešams, es to izņēmu no iepakojuma, saliku, atbilstoši pievienotajai instrukcijai, un noliku to istabā, bērniem redzamā vietā. Elīza, protams, uzreiz ieinteresējās par to un gāja apskatīt un pataustīt, bet Miķelis bija piesardzīgāks un vēroja māsas aktivitātes no malas. Kad sapratu, ka Elīzai interesē, pamēģināju to ieslēgt, bet tā skaņa pirmajā brīdī Elīzu nobaidīja. Mūsu iepazīšanās bija ilgāka, kā biju gaidījusi.

Kad tomēr pienāca mirklis, kad redzēju, ka jāliek aspirators pie darba, mēģināju Elīzai rādīt uz sevi un stāstīt, ko plānoju darīt. Laikam puņķis bija dikti traucējošs un tāpēc Elīza bija ar mieru izmēģināt. Pirmajā brīdī viņa sabijās, bet pēc pāris maziem mēģinājumiem viņa bija ar mieru, ka mazliet attīru viņas deguntiņu. Nākamajā reizē bija jau nedaudz vieglāk. Un beigās arī izdevās tīri labi. Miķelis gan nespēja pieņemt šo procesu, bet pieņemu, ka tam ir divi iemesli. Pirmkārt, Miķelis baidās no jebkā, kas ir saistīts ar kādām medicīniskām procedūrām un, otrkārt, viņš ir vecāks un skaidri zina, kas viņam patīk un kas nepatīk. 🙂 Vai arī viņš uzskata, ka labi jau iemācījies pats izpūst degunu 🙂 Es pieņemu, ka bērniem, kuri jau ir sastapušies ar citām šādām ierīcēm, piemēram, inhalatoriem, pie Nosiboo pieradīs daudz ātrāk.20180705_1547381187099640.jpgKopumā jāsaka, ka salīdzinot ar “muti darbināmo” aspiratoru, process ir daudz patīkamāks, jo mute ir brīva, lai bērnam stāstītu un mierinātu. Tas emocionāli atvieglo procesu gan bērnam, gan mammai. Nosiboo aspirators savu galveno uzdevumu paveic. Varbūt šķiet, ka atsūkšana varētu būt stiprāka, bet uzticos ražotājiem, ka tas ir izstrādāts tā, lai nenodarītu pāri bērnam.

Esmu priecīga, ka man bija iespēja izmēģināt šo produktu, un noteikti varēšu to ieteikt citām mammām, īpaši tām, kurām ir mazāki bērniņi, īpaši zīdaiņi, jo tieši viņiem deguntiņu attīrīšana ir svarīgāka. Lai arī tā cena ir salīdzinoši augsta (tā cena ir 135 eur), ģimenēm, kurās slimošanas nav reta parādība vai kurās ir vairāki bērniņi, tā iegāde noteikti atmaksāsies.
________________________________________

Ja vēlies iegādāties Nosiboo deguna aspiratoru, dodies uz www.kidsmed.lv un izmantojot atlaižu kodu EVITAROZENTALE, saņemsi 10% atlaidi tā iegādei!

Nebaidies no mūsdienīgā un izmēģini!

Evita

Leave a Reply