CV, kuru pamanīs jeb kā nepazust pieteikumu kaudzītē?

Darba meklēšanas process ir izaicinošs. Citiem tas patīk, bet citiem tas uzdzen šausmas. Iespējams šeit korelējas tas, cik darba meklētājs pats ir pašpārliecināts par sevi un savām spējām! Tādu cilvēku nav daudz. Lielākoties darba meklēšanas process ir uztraucošs, laikietilpīgs un neziņas pavadīts – Vai uzaicinās uz interviju? Vai viņi mani novērtēs? Vai viņi vispār izlasīs manu pieteikumu? Pamāj ar galvu, ja zini šīs izjūtas! Vismaz ar vienu jautājumu ir saskāries jebkurš!

Es nostrādāju liela būvniecības uzņēmuma personāldaļā trīs gadus, organizēju vairāk kā 50 dažādas atlases sākot no administratora līdz pat augstākā līmeņa vadītājiem. Esmu izlasījusi vismaz pāris tūkstošus pieteikumu un zinu, ko atlases speciālists meklē, pamana un palaiž garām, iepazīstoties ar atsūtītajiem CV! Ņem vērā, ka atkarībā no amata tipa, atlases speciālists uz vienu vakanci saņem no 10 līdz pat vairāk kā 200 pieteikumiem, tāpēc bieži vien darbiniekam nav iespēja ar sirdi un dvēseli iedziļināties katrā pieteikumā! Tāpat atgādinu, ka Tavs CV ir “biļete” uz sarunu ar uzņēmumu jeb iespēja tikt uz interviju, tāpēc savas kārtis ir jāizspēlē gudri, lai tur nokļūtu! Zemāk dalos ar vairākiem nelieliem padomiem, kā nepazust pieteikumu jūrā un tapt pamanītam, lai Tevi uzaicinātu uz interviju!

Kvalitāte ir svarīgāka par kvanitāti!

Centies savu CV veidot kodolīgu, uzskaitot tikai svarīgāko un to, kas Tev var palīdzēt pārliecināt par savu pieredzi, prasmēm un motivāciju. Mēģini savu dzīves gājumu “ietilpināt” vienā A4 lapā! Piestrādā pie savu pienākumu un sasniegumu apraksta, izvairoties no liekvārdības un uzsverot tikai svarīgāko! Neiekļauj novecojušu informāciju, piemēram par kursiem, kurus esi izgājis pirms 10 gadiem vai viesmīles darbu karjeras sākumā, ja vien neplāno darboties šajā jomā! Tev ir maz vietas, tāpēc prioritizē informāciju pēc svarīguma!

Piedomā pie noformējuma!

Nekārtīgs CV ar drukas un gramatikas kļūdām, dažādiem, nesaskaņotiem fontiem un neatbilstošu bildi ir lielākais bieds! Atceries, ka Tavs CV ir pirmais iespaids, ko radi par sevi! Bet, ja nebūsi piestrādājis pie vizuālā noformējuma un korektuma, potenciālajam darba devējam ātri vien radīsies sajūta, ka Tu neesi īstais kandidāts vai neesi gana motivēts, lai veltītu savam CV vairāk laika un uzmanības!

Šis ir viens no iemesliem, kāpēc es izveidoju dizainaCV! Savā pieredzē tik daudz esmu saskārusies ar haotiskiem, nekārtīgiem CV un pamanīju cik ļoti manu uzmanību piesaista tie CV, kur cilvēks acīmredzami ir veltījis laiku un resursus, lai noformētu un padarītu savu CV vizuāli pievilcīgu!

Atzīmē uz kuru vakanci piesakies!

Visbiežākais epasta nosaukums ar ko atnāk pieteikumi vakancēm ir “Pieteikums”, tam seko “CV” un “Vakancei”. Šķiet loģiski vai ne? Taču tagad iedomājieties sevi atlases speciālista vietā, kas dienā saņem desmitiem šādu epasta nosaukumu! Vai Tevi pamanīs? Diez vai! Ja vēlies, lai Tevi pamana, iekļauj epasta nosaukumā (subject) vakances nosaukumu un savu vārdu uzvārdu, piemēram, “Mārketinga projektu vadītājs | Evita Rozentale”. Tādā veidā Tavs pieteikums izcelsies uz citu fona!

Izveido atbilstošu epasta adresi!

Es ne vienu vien reizi esmu saķiķinājusies, kad esmu saņēmusi epastu no kandidātiem, kuriem epasti ir “sauljux69” vai “duksis15” un tamlīdzīgi. Īpaši, ja pieteikums nenāk no 20-gadīga jaunieša. Mans silts ieteikums Tev, ja vēlies, lai Tevi uztver nopietni – izveido korektu epasta adresi, kurā iekļauts Tavs vārds un uzvārds! Un arī, ja Tavs uzvārds ir mainījies, tad izveido jaunu epasta adresi ar jauno uzvārdu! Tas būs labais tonis!

No sociālajiem medijiem neaizmuksi!

Gribi vai negribi, no sociālajiem medijiem neaizmuksi! Atzīstu, ka arī es esmu “čekojusi” kandidātus sociālajos medijos, lai novērtētu viņu iespējamo atbilstību amatam vai lai papildinātu pirmo iespaidu! Un es noteikti tāda neesmu vienīgā! Un tas manuprāt nemaz nav slikti, ja vien Tavs tēls sociālajos tīklos būtiski neatšķiras no tēla, ko mēģini pasniegt potenciālajam darba devējam! Vienmēr padomā, ko publicē un pārpublicē savos sociālajos tīklos un kādu vēstījumu tas dos citiem! Es iesaku būt patiesam un gana konservatīvam savos sociālajos tīklos un arī norādīt savus kontu nosaukumus savā CV!

Vai kāds no šiem ieteikumiem Tev šķita vērtīgs, par kuru nebiji aizdomājies? Ieraksti komentārā kurš?

Ja vēlies uzzināt vairāk par manis veidotajiem dizainaCV, droši raksti man epastu uz evita@evitarozentale.lv! Izveido arī sev CV, kuru noteikti pamanīs!

Leave a Reply