Ceļot vienatnē – iesācējas padomi

Ceļošana vienmēr ir bijusi viena no manām dzīves baudām! Diemžēl pēdējos gadus nav izdevies to darīt nemaz, tāpēc, ka mēs ar vīru vēl neesam atraduši pareizo formulu, kā mierpilni un baudpilni kaut kur doties ar bērniem, īpaši Miķeļi, kuram ir īpašas vajadzības un īpašs skats uz nepazīstamām vietām. Man gribējās ceļot. Tik ļoti gribējās, ka sāpēja. Un man ļoti vajadzēja atpūsties no ikdienas skrējiena, īpaši pēc nomācošās gada nogales, kad viss, kas aizņēma manu ikdienu bija “skraidīšana” pakaļ bērniem ar zālēm un ūdens pudeli. Ahh.. un tad vīrs piedāvāja – varbūt gribi aizbraukt viena vai ar draudzenēm? Un pēkšņi manā galvā parādījās doma – kāpēc gan nebraukt vienai? Šī doma šķita pavisam nedaudz avantūriska, bet… es ar visu savu ķermeni un būtību zināju – tas ir tas, kas man ir vajadzīgs! Pāris dienas pabūt pilnīgi vienai! Un aizbraukt kaut kur – jā, es gribu atpakaļ uz Romu! Uz manu mīļāko Eiropas pilsētu! Vienai!

Šis bija mans pirmais ceļojums vienatnē un tāpēc vēlos padalīties ar saviem iesācējas padomiem par to, ko ņemt vērā, ceļojot vienatnē – lai, iespējams, iedvesmotu arī Tevi kādam īpašam ceļojumam kopā ar sevi! 🙂

Pirms plāno ceļojumu vienatnē, iesaku apstāties uz mirkli un sajust, vai tiešām esi tam gatava. Manuprāt, viens no priekšnoteikumiem ceļošanai vienatnē ir spēja saprast, ko Tu pati gribi, jo ja nezināsi, tad ceļojums izvērtīsies haotisks vai arī ļoti garlaicīgs! Tāpēc saproti, ko Tu īsti gribi! (Es zinu, ka sievietei tas ir smags uzdevums, tāpēc arī to pieminu 🙂 )

Padoms nr.1 – ko ņemt vērā, izvēloties ceļojuma galamērķi

Ja šis ir Tavs pirmais ceļojums vienatnē, tad varu ieteikt savu taktiku, izvēloties ceļojuma galamērķi – izvēlies vietu, kura Tev ir īpaši mīļa un kaut nedaudz pazīstama! Es izvēlējos Romu. Pirms tam biju tur divas reizes – pirms 10 un 14 gadiem. Gana sen, bet bija sajūta, ka daudzas lietas atceros. Roma arī ir mana mīļākā Eiropas pilsēta, jo tā ir burvīgi skaista un tā atrodas Itālijā – garšas kārpiņu lutināšanas metropolē! 🙂 Un tikai apdomājot savu ceļojumu lidojot jau mājup, sapratu, ka tā bija vislabākā izvēle, jo tā noņēma ļoti daudz lieka stresa! Daudzas vietas šķita pazīstamas un es skaidri zināju, kur es vēlos pabūt un ko es vēlos darīt! Tāpat ne mazāk svarīgi ir izvēlēties galamērķi, kur būs ērti komunicēt ar vietējiem. Romā ir daudz tūristu un vietējie ir pielāgojušies sazināties arī citā valodā, ne tikai itāļu, tāpēc arī tas bija ērti.

Padoms nr.2 – plānošana, plānošana un vēlreiz plānošana

Manuprāt, plānošana ir veiksmīga un baudpilna ceļojuma priekšnosacījums, ceļojot vienatnē. Tāpat tā ir lieliska iespēja izdzīvot šo ceļojumu, pirms vēl kaut kur esi devusies! 🙂 Rūpīgi izplāno savu lidojumu, veidu kā nokļūsi līdz viesnīcai, kādu viesnīcu izvēlēsies, kur dosies, vai vēlies piedalīties kādās grupu ekskursijās, ko gribi apskatīt, ko vēlies pagaršot utml. Jo sīkāk visu izplānosi, jo mazāk stresa būs ceļojuma laikā! Es izplānoju katras dienas svarīgākos stūrakmeņus, sarakstīju kladītē dienas plānu un mērķus (es kladi neatvēru ne vienu reizi, esot Romā, jo visu biju jau iemācījusies no galvas un jutos droša par to ko un kur došos un darīšu). Nodrošinies ar nepieciešamajām aplikācijām, pārliecinies, ka Tavs telefona un interneta pieslēgums darbojas ārvalstīs, izdrukā visus nepieciešamos rezervāciju apstiprinājumus, iegādājies apdrošināšanu, piesaki savu ceļojumu Ārlietu ministrijas Konsulārajā dienstā un TU JUTĪSIES DROŠI! Ja arī kas notiks, Tu būsi nodrošinājusies!

Padoms nr.3 – ņem tik, cik pati vari panest

Neaizmirsti, ka ceļojot vienatnē, Tev pašai arī būs jāstaipa savas mantas 🙂 Tāpēc noteikti pirmajai reizei iesaku doties īsākā ceļojumā (kā es – uz nedēļas nogali), kur Tev pietiks ar vienu mazo čemodānu, kas nesvers vairāk kā 10 – 12 kg. Tas nav joks! Es izjutu šo priekšrocību, kad bija ar vilcienu jādodas uz centru un tad vēl 10 minūtes tumsā jāiet uz viesnīcu pa bruģētām ietvēm! Tāpat iesaku ņemt līdzi mugursomu, jo tajā tomēr ir visvieglāk staipīt līdzi ceļvežus, lietussargu, ūdens pudeli un citas nepieciešamās lietas! Un pats svarīgākais – ņem līdzi nelielu pleca somu, kuru vari turēt sev priekšā vai pat zem mēteļa, ja ceļo ziemā. Tajā ievieto naudu (dažādos nodalījumos), dokumentus un citas vērtīgas lietas. Tas man lika justies droši, īpaši Romā, kur ir ļoti daudz kabatszagļu un dažādu aizdomīgu tipu, kas lūko pēc viegla darbiņa.

Padoms nr.4 – izvairies no jebkā, kas sagādā stresu

Ceļot vienatnē, tas protams ir nedaudz satraucoši! Tāpēc mans padoms – izvairies no jebkā, kas Tev rada stresu! Es izvēlējos braukt no lidostas uz Romas centru ar vilcienu nevis taksi, ne tikai tāpēc, ka tas ir 3x lētāk, bet arī tāpēc, ka taksisti man uzdzen stresu! Es izvēlējos staigāt ar kājām no vienas Romas daļas uz citu, ne tikai tāpēc, ka gribēju apskatīt dažādās Romas daļas un mazās ieliņas, bet arī tāpēc, ka sabiedriskais transports, kabatzagļu un haotiskuma dēļ, man uzdzen stresu! Es izvēlējos pirmajā vakarā laicīgi rezervēt galdiņu viesnīcas restorānā, lai uzreiz ierodoties Romā, man nav jāuztraucas par normālas ēstuves meklējumiem! Tāpēc, kad plāno savu ceļojumu, apdomā lietas, kas Tevi uztrauc un liek justies nedroši vai neērti un laicīgi padomā, kā Tu tās vari apiet!

Padoms nr.5 – pieraksties kādai grupu ekskursijai

It kā jau šķiet, ka ceļošana vienatnē iet roku rokā ar klusēšanu, bet ja vien Tu neesi izteikts introverts, agri vai vēlu gribās ar kādu parunāt! 🙂 Tāpēc vien es biju priecīga par savu ideju rezervēt vietu Romiešu ēdienu degustācijas grupu tūrē! Es ne tikai ļāvos lieliskai 4 stundu pastaigai un dažādu ēdienu un dzērienu degustācijai, bet man arī bija iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem no citām pasaules malām, ar kuriem bija patiesi interesanti aprunāties! Tāpēc, lai arī ceļo vienatnē – atļaujies nelielu šmaukšanos un atrodi kādu lielisku grupu ekskursiju!

Kad nu esmu padalījusies ar saviem vispārējiem padomiem, te pāris lietas, ko iesaku, ja plāno savu pirmo ceļojumu vienatnē uz Romu!

 • Pirms ceļojuma izlasīju kaudzi ar rakstiem par padomiem solo ceļotājiem uz Romu – meklē Google “solo travel to Rome”, “traveling alone to Rome” utml.
 • Es ceļojumam izvēlējos airBaltic lidojumu, jo tas man sagādā mazāk stresa kā Ryanair!
 • Iesaku viesnīcu meklēt Termini stacijas tuvumā, jo tas atvieglos došanos no/uz lidostu un bagāžas nēsāšanu! Un, manuprāt, viesnīca ceļojot ir drošāka un ērtāka izvēle kā palikšana apartamentos.
 • Rezervē savu grupas ekskursiju laicīgi! Es savu “food tour” atradu http://www.eatingeurope.com – tas bija to vērts!
 • Lai no lidostas nokļūtu Romas centrā, izvēlies Leonardo da Vinci vilcienu – tas aizvedīs Tevi līdz centram 30 minūšu laikā!
 • Lai izvairītos no bailēm par apmaldīšanos, izmanto Google Maps (ja lieto Android)! Tas ir patiesi ērti, jo tas uzreiz nosaka Tavu atrašanās vietu un iezīmē tuvāko ceļu uz vēlamo galamērķi – bet atceries, ka ne vienmēr ir jāiet pa to ceļu! 🙂
 • Patiesi – izvairies no aizdomīgiem un uzbāzīgiem tipiem, vienkārši ej prom un nereaģē!
 • Nebaidies! Ceļojums vienatnē ir tā vērts!

Lai lielisks ceļojums vienatnē!

4 comments

 1. Evita, tu esi kolosāla! Apbrīnoju drosmīgus cilvēkus, kuri māk iedvesmot arī citus – pilnīgi pareiza pieeja, ka tu raksti savu blogu, tev obligāti jāstāsta pārējiem par savu dzīvi, maziem un lieliem sasniegumiem, jo tas var kalpot par piemēru citiem. Man ir citi iemesli, bet arī apdomāju solo ceļojumu uz Horvātiju. Sāku pētīt dažādus avotus, no vietējiem avotiem šķita lietderīgs Novatours raksts https://www.novatours.lv/jaunumi/horvatija–celojumu-padomi-un-apskates-vietas?id=3105 , no startautiskajiem šīs bija labs – https://www.eatsleepbreathetravel.com/best-places-travel-solo-croatias-coast/ Pareizi tu saki, ka plānošana un maršruta izpēte ir vitāli fakti, lai ceļojums būtu sakarīgs un patīkams. Arī mani interesē, kādu izmitināšanas tipu Tu iesaki? Īrēt istabu, viesnīcas numuru vai tomēr hosteli ( it kā jau radīs ģimenes sajūtas)? Paldies 🙂

 2. Evita, tu esi kolosāla! Apbrīnoju drosmīgus cilvēkus, kuri māk iedvesmot arī citus – pilnīgi pareiza pieeja, ka tu raksti savu blogu, tev obligāti jāstāsta pārējiem par savu dzīvi, maziem un lieliem sasniegumiem, jo tas var kalpot par piemēru citiem. Man ir citi iemesli, bet arī apdomāju solo ceļojumu uz Horvātiju. Sāku pētīt dažādus avotus, no vietējiem avotiem šķita lietderīgs Novatours raksts https://www.novatours.lv/jaunumi/horvatija–celojumu-padomi-un-apskates-vietas?id=3105 , no startautiskajiem šīs bija labs – https://www.eatsleepbreathetravel.com/best-places-travel-solo-croatias-coast/ Pareizi tu saki, ka plānošana un maršruta izpēte ir vitāli fakti, lai ceļojums būtu sakarīgs un patīkams. Arī mani interesē, kādu izmitināšanas tipu Tu iesaki? Īrēt istabu, viesnīcas numuru vai tomēr hosteli ( it kā jau radīs ģimenes sajūtas)? Paldies 🙂

  • Paldies par tik jaukiem un iedvesmojošiem vārdiem!! ☺🧡 Super, ka arī apsver solo ceļojumu! Tas man deva ļoti daudz un noteikti iesaku arī citiem pamēģināt!
   Ja Tu jautā man par nakšņošanu, tad es ieteiktu labāk nakšņot viesnīcā un tam ir vairāki iemesli – pirmkārt, drošības sajūta, otrkārt – iespēja pabrokastot viesnīcā un treškārt – nav aiz sevis dikti jāvāc 🙂 nu protams, pieklājības robežās, bet man latīk, ka atnākot no garas pastaigas, gulta ir saklāta, glāzes izmazgātas un dvieļi ir svaigi 🤗 tomēr jāpalutina sevi!
   Lai izdodas lielisks ceļojums uz Horvātiju, Natālija! 🤩

Leave a Reply