Būt veselīgai – no izaicinājuma līdz dzīvesveidam

Veselīgs dzīvesveids – šie vārdi ir zināmi jebkuram un šķiet, ka tā ir norma. Bet vai tiešām tā ir? Vai tiešām mēs katrs, liekot roku uz sirds, varam teikt, ka dzīvojam veselīgi? Es noteikti neapņemtos to darīt. Es atzīstos, ka mans lielākais grēks ir svaigi ceptas bulciņas ar marmalādi un pūdercukuru, kafija ar divām karotēm cukura (katru dienu) un lašmaizīte (uz baltmaizes, protams). Fiziskās aktivitātes mans ķermenis nav izjutis jau gandrīz piecus gadus (ja vien bērnu nēsāšana uz otro stāvu skaitās) un arī mani ēšanas paradumi pēdējos gados nav bijuši izcilības augstumos (grūtniecības laikā atļāvos ēst visu, ko gribējās un arī barojot ar krūti, atteicos tikai no tiem produktiem, kas bija kaitīgi mazajiem). Brīdī, kad bērnu iznēšāšanas un krūtsbarošanas ēra bija beigusies, es sapratu, ka BEIDZOT mans ķermenis pieder tikai man. Bet, vai es esmu apmierināta ar to, ko esmu atkal atguvusi? Nu, ne īpaši! Divas grūtniecības pēc kārtas ir darījušas savu un tas nav nekas tāds, ko labprātīgi esmu gatava rādīt kādam citam, kā savam vīram 🙂 Tāpēc es sev noteicu – es vēlos būt labākajā formā, kādā es jebkad esmu bijusi!

13072626_1207963415905332_4792037001920347830_o

Brīdī, kad mēs kaut ko no sirds, patiešām vēlamies, visums sakārto visu tā, lai tas piepildītos. Dzīve saveda mani kopā ar Ilviju – jauno māmiņu un sertificētu fitnesa treneri, kas ir nu viena vareni motivējoša būtne – viņa pati ir lieliskā formā un ir veselīga, skaista un ļoti zinoša. Ilvija ir kustības “fitandhappy” dibinātāja. Viņa konsultē par uztura lietām, vada gan grupu, gan privātās fitnesa nodarbības. Jau no pirmās tikšanās reizes, man bija skaidrs, ka viņa būs īstais cilvēks, kas spēs mani motivēt, iedrošināt un arī kārtīgi nodzenāt treniņos! Pirms dēla piedzimšanas, Ilvija profesionāli startēja bikini fitness sacensībās un lepojas ar šādiem sasniegumiem:
› 3. vieta piektajā IFBB Latvija rīkotā projekta pavasara sezonas finālā;
› 5. vieta IFBB Starptautiskajā turnīrā “Saules Taure 2015”;
› 8. vieta “BURNEIKA SPORTS CLASSIC” 2015, Marijampole;
› 7. vieta 25. atvērtajā Lietuvas čemmpionātā, Kauņa, Lietuva;
› 3. vieta IFBB Latvian Cup “Riga Pearl” 2015, Bikini Fitness -163cm.
Šobrīd Ilvija vairāk pievērusies dēliņa audzināšanai un citu trenēšanai, bet tuvākajā nākotnē plāno profesionāli atgriezties uz sacensību skatuves.
#dzivotvesekigakTā kā esmu nolēmusi, ka dzīvošanu veselīgāk vēlos pārvērst no izaicinājuma par dzīvesveidu, tad es saprotu, ka tā būs nozīmīga mana dzīves daļa. Un tā, kā es esmu nolēmusi dalīties ar savu dzīvi, ar saviem lasītājiem, tad šķita tikai loģiski, ka arī par šo nāksies šo to pastāstīt. Tāpēc turpmāk, reizi mēnesī jūs gaida neliels “follow-ups” par to, kāds ir mans ceļš uz veselīgu dzīvesveidu, kuru papildinās vērtīgi ieteikumi arī no Ilvijas. Iespējams, tie motivēs arī Tevi apēst ko veselīgāku un aiziet kādā garākā, bet aktīvā pastaigā!

Seko manam blogam, jo jau tuvākajā laikā publicēsim pirmo rakstu šajā sērijā!

Evita

 

One comment

Leave a Reply