Baudīt rudeni Kuldīgā

Šķiet, ka ikkatra patiesa latvieša to do list ir ierakstīts “Braukt uz Siguldu baudīt rudeni”. Atzīstu, arī es šai klišejai ne vienu vien gadu esmu padevusies. Neskatoties uz to – šogad, oktobra sākumā, bija iespēja nedaudz mainīt savus priekšstatus par rudens baudīšanu.

2014-10-04 14.09.07      2014-10-04 14.05.08       2014-10-04 14.14.04

Pirmo oktobra nedēļas nogali pavadījām Kuldīgā, un, lai arī koki nebija sasnieguši savu krāsas gammas kulmināciju, jāsaka – tā bija skaistākā rudens baudīšana. Roku uz sirds liekot, varu droši apgalvot, ka rudens Kuldīgā ne pa mata tiesu nav sliktāks kā Siguldā. Skaistās dabas ainavas, senās mājas un Alekšupītes ņirboņa padarīja visu procesu neaizmirstamu.

Nenoliegšu, ka savu šarmu mūsu pastaigai piedeva Padures aveņu vīna garša. Netālu no Ventas rumbas – parkā, atradīsiet “Smilškalna” vīna pagrabiņu, kurš ierīkots bijušās Kuldīgas pils pagrabā. Ikviens interesents, var piedalīties nelielā degustācijā un, patīkamas dāmas stāstu pavadījumā, nogaršot rudenīgos vīnus, kas darināti no smilšērkšķiem, avenēm un āboliem. Jāsaka, ka to garša ir pietiekami specifiska un ne katrs tos nosauks par gardiem. Bet neskatoties uz to, mēs iegādājāmies trīs pudeles līdzņemšanai. To cena, manuprāt, diezgan demokrātiska – 7 eur. Vairāk par “Smilškalna” vīniem var palasīties šeit.

2014-10-04 14.20.22   Ieeja vīna pagrabiņā.

Tāpēc arī Tev iesaku mainīt priekštatus par rudeni un izbaudīt to savādāk, kā vairums latviešu! Pa skaisto!

Cheers!

One comment

  1. O, vīna pagrabiņš arī mums baigi patika Kuldīgas apmeklējuma laikā. Sīkums, bet ļoti jauks un patīkams. 🙂

Leave a Reply