Adventes vainaga darināšana ir neatņemama mūsu ģimenes tradīcija, gaidot Ziemassvētkus. Tāpēc arī šogad uzvilku savus ziemas zābakus, satinos šallē un gāju uz mežu. Šogad gribējās kaut ko savādāku, kā iepriekšējos gadus. Parasti pinām vainadziņus no kadiķiem, pagājušogad no egļu zariem, bet šogad izdomāju darināt vainagu no brūkleņu zariņiem un dažādu veidu skujeņiem.
Nepieciešamais
Brūkleņu zariņi, dažādu veidu egļu zariņu, priežu zariņi, makškerēšanas aukla (žilka), šķēres
Darināšana
Ja proti pīt Jāņu vainagus, tad arī adventes vainaga pīšana ir tīrais nieks! 🙂 Es parasti izmantoju pušķīšu tehniku. Saliek pušķīti, apsien ar auklu, tad liek nākamo pušķīti, apsien ar auklu un tā uz priekšu!
Padoms Seko līdzi, lai pušķīši ir vienāda lieluma!
Turpini pīt, līdz iegūsti nepieciešamo diametru. Pīšana ir diezgan laikietilpīgs process. Man sava vainadziņa darināšana prasīja vismaz stundu. Bet ar iznākumu biju ļoti apmierināta.
Dekorēšana
Šogad koncentrējos vairāk uz paša vainadziņa bagātīgumu, tāpēc ar dekorācijām neaizrāvos. Kā jau iepriekš teicu, šogad gribējās izmēģināt ko jaunu, tāpēc dekorēšanai izmantoju tikai sveces (protams, savā mīļākajā krāsā) un lampiņas ar pērlītēm, kuras iegādājos DEPO. Šīs lampiņas bija īsts atradums, jo tās darbojas uz baterijām, kas tās padara daudz ērtākas izmantošanā.
Vainadziņu novietoju uz balta šķīvja, pa vidu saliku četras svecītes un apkārt tām lampiņu/pērlīšu virteni (tā lai tā nedaudz nosegtu pinuma vietu). Un tad tikai atlika iedegt lampiņas!
Es uzskatu, ka pašu darinātām lietām ir sava, īpaša enerģija. Es pati esmu sajūsmā par iznākumu! Lai jauka gaidīšana!
Cheers!
[…] sastāvdaļa – adventes vainags. Man ļoti patīk radīt pašai. To daru katru gadu (skati šo) un arī šis gads nebija izņēmums. Devos piemājas mežā, salasījos dabas veltes un devu vaļu […]