5 pārbaudītas lietas, kas palīdz atgūt labsajūtu rudenī

Man nepatīk rudens un ziema! Kāpēc? Nu, pirmkārt, dēļ tā, ka paliek auksts un slapjš. Vēl dēļ tā, ka paliek arvien tumšāks. Man tracina tuntulēt bērnus pirms iešanas laukā (viņiem arī besī 😀 ). Un arī tāpēc, ka tieši rudenī un ziemā man nāk virsū nomāktība un depresīvas sajūtas (pamatā dēļ augstāk minētajiem iemesliem). Šogad esmu nolēmusi laicīgi sagatavoties šiem mokošajiem mēnešiem un pārliecināties, ka man rokas stiepiena attālumā ir viss nepieciešamais ātrai labsajūtas atgūšanai! Tāpēc iedvesmai padalos ar šīm lietām, varbūt kāda no tām palīdzēs arī jums!

Pirmā lieta – siltums

Rudens nozīmē aukstas rokas un kājas, nemitīgu drebināšanos, līdz tiek pieslēgta apkure, un bonusiņā parasti tiek piemesta arī kāda saaukstēšanās (gan pašai, gan, protams, bērniem), tāpēc, lai ātri atgūtu labsajūtu – vajag sasildīties! Domā par siltiem džemperiem (starp citu, veikalos Reserved tagad var nopirkt fantastiski siltus un mīkstus džemperus), siltām vai adītām zeķēm, plediem, halātiem, treniņbiksēm, siltajām pidžamām un tā tālāk! Labāk pat ir siltāk saģērbties, nevis darbināt elektriskos sildītājus, jo tie ātri sadedzina gaisu telpā un tur jau vairs no labsajūtas nekā, jo jātaisa atkal vaļā logs! Šis ir pārbaudīts – saģērbies silti un kļūs labāk!

Otrā lieta – gardi dzērieni

Tā kā ir auksti, tad domā par siltajiem dzērieniem – tēju, kafiju, siltu sulu, siltu pienu ar medu un tamlīdzīgi. Pirmkārt, tas sasildīs (skatīt augstāk) un, otrkārt, tā ir iespēja palutināt garšas kārpiņas. Jūs noteikti variet iedomāties, ko ar mani dara silta, aromātiska kafija! Tā spēj izcelt pat visgrūtākajos brīžos, godīgi! No tējām, es visvairāk esmu iecienījusi vecmammas dārzā audzētās piparmētras un kumelītes, bet noteikti ir daudz gardu tēju, kas Tevi gaida veikala plauktos! Dodies izpētīt! Tāpat ir ar siltajām sulām – rudens/ziemas sezonā es labprāt uzsildu apelsīnu vai upeņu sulu, pievienoju tai kanēli un krustnagliņas un tā spēj ātri vien atgriezt komfortu sajūtās!

Trešā lieta – pastaiga svaigā gaisā

Lai arī man nepatīk aukstums, ilgstoši atrasties dzīvoklī man nepatīk daudz vairāk! Tāpēc, brīžos, kad jūtos pavisam sagurusi un nomākta, es piespiežu sevi izvilkties no mājas un vismaz 15 minūtes pastaigāties svaigā gaisā! Ja ārā līst, tad es stāvu uz balkona, kamēr man paliek auksti 😀 Bet svaigais gaiss (pat, ja tas ir dzestrs) palīdz nedaudz atjēgties. Iespējams, tas ir saistīts ar to skābekli 😀 Es esmu slinka uz šo, bet, kad saņemos un izeju – tas ir nostrādājis 100% gadījumos!!!

Ceturtā lieta – ēteriskās eļļas

Ēteriskās eļļas ir mans pēdējā gada atklājums – savas pirmās eļļas pasūtīju pagājušā gada decembrī, kad meklēju dabiskus veidus kā 1. cīnīties ar nomāktību, 2. uzlabot miegu, 3. paaugstināt motivāciju sev un puikam. Ar tām iepazinos lēnām, mēģināju saprast, kas man patīk, kas nē; kas strādā, kas nē. Un tagad, gandrīz gadu vēlāk es tīri intuitīvi jūtu, kāds aromāts, kāda eļļa man var palīdzēt – kad ir dusmas, kad ir skumjas, kad ir auksti, kad kaut kas sāp. Eļļas ir vērtīgs ieguvums manā ikdienā! Un smaržīgs. Un manam vīram tracina, jo es uzvedos kā tāda zāļu tante – pasmaržo šito, uzsmērējam šito, pag es uzdifuzēšu šito 😀 Bet palīdz un tas galvenais!

Piektā lieta – miegs

Šis šķiet vissaprotamākais, jo, ne velti daudzas dabas radības dodas ziemas miegā. Šādā laikā ir grūti funkcionēt, tāpēc es uzskatu, ka cilvēkam arī ir visas tiesības gada tumšajos gadalaikos gulēt vairāk!! Tāpēc arī es (lai arī mani bērni ne vienmēr to ļauj), cenšos doties gulēt ātrāk, lai dotu iespēju savam ķermenim atjaunoties un atpūsties, lai nākamajā dienā varētu atkal drebināties un dakterēt bērnus 😀

Šīs ir piecas, manis pārbaudītas receptes! Padalies ar savu labsajūtas atgūšanas recepti komentāros un iedvesmo citus! 🙂

P.S. Ja vēlies vairāk rūpēties par sevi, bet nezini kā, pievienojies manai Facebook grupai “Self-care skolina sievietēm”, kurā mēs iknedēļu mācamies soli pa solim rūpēties par savām vajadzībām un labsajūtu!

P.S.S. Ja vēlies uzzināt vairāk par maniem atklājumiem ēterisko eļļu pasaulē, droši raksti un jautā, es labprāt padalīšos! 🙂

Lai īss rudens un pavisam īsa ziema!

One comment

  1. “dēļ tā” – pirmais izlasītais teikums šajā blogā un ŠIS! Vai copywriterim nav jāzina latv val gramatiku? esmu pārdomās…

Leave a Reply